Zabiegi na twarz

Laserowe zamykanie naczynek Alma Harmony XL PRO

 

Alma Harmony Dye-VL to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 

Zamykanie naczynek jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie!

 

Laser Alma Harmony Dye-VL posiada inteligentny system rozpoznawania pigmentów w skórze. Wyposażony jest system chłodzący skórę w trakcie trwania zabiegu, co zapewnia Pacjentowi najwyższy poziom komfortu i niesamowitą skuteczność. Takie zabiegi są praktycznie bezbolesne, nie wymagają przebycia okresu rekonwalescencji, a Pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków.

 

Na czym polega zabieg zamykania naczynek Dye-VL?

 

Laserowa terapia Dye-VL zmian naczyniowych, czyli pajączków polega na przekazaniu związków światła laserowego w zmienione komórki, zawierające czerwone krwinki z hemoglobiną. Ulegają one zniszczeniu, a zdrowe komórki zastępują je, w wyniku czego struktura komórkowa odnawia się i skóra staje się widocznie piękniejsza w bardzo krótkim czasie.

 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi  Dye-VL?

 

Dla wszystkich zdrowych osób, które zauważyły u siebie nieestetyczne plamy skórne i zmiany naczyniowe. Zmiany takie przekształcać mogą się w groźne dolegliwości, jak trądzik różowaty lub rozszerzać się na inne partie ciała. Im szybsza ich redukcja, tym lepsze i trwalsze efekty.

 

Wskazania do wykonania laserowego zabiegu laserem Alma Harmony Dye-VL:

 

-Zmiany naczyniowe;

-Rumień;

-Rozszerzone naczynka;

-Naczyniaki płaskie;

-Naczyniaki gwieździste;

-Naczyniaki rubinowe;

-Trądzik różowaty;

-Rozszerzone pory.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Zabieg  nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną wykluczającą wszelkie przeciwskazania. Jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, wykonujemy dokumentację zdjęciową i dobieramy odpowiednie parametry lasera, które poradzą sobie z naczynkiem lub rumieniem, a jednocześnie zagwarantuje bezpieczeństwo.

 

Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu, miejsce zabiegowe pokrywamy cienką warstwą żelu zabezpieczającego, następnie na oczy zakładamy specjalne okulary ochronne.  Przykładamy głowicę do skóry Pacjenta. Po jej uruchomieniu oddajemy strzały. a w skórę wprowadzane jest światło lasera, które  termicznie uszkadza komórki, w których jest zbyt dużo hemoglobiny. Po zabiegu do skóry Pacjenta przykładamy kompres chłodzący, w celu złagodzenia podrażnień i zaczerwienienia.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

 

Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia, który zapewnia minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach.

 

Ile trwa zabieg i jak często go powtarzamy?

 

Zabieg trwa od 10-60 minut w zależności od obszaru, na którym wykonujemy zabieg. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustala kosmetolog – najczęściej jest to 1-6  procedur, w odstępach 4 tygodni.

 

Jak skuteczne są zabiegi?

 

Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszej terapii. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Jeśli Pacjent dostosowuje się do zaleceń, efekt zabiegu jest trwały. Naczynka mogą pojawiać się w innych miejscach, nie objętych leczeniem.

 

Efekty laserowego zamykania naczynek na twarzy:

 

 

 

 

Jak dbać o skórę po zabiegu?

 

Dla bezpieczeństwa i uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych:

 

-minimum 4 tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się,

-bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF np. Sesderma Repaskin foroprotektor SPF50,

-unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur),

-makijaż: w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.

 

Przez kilka dni po zabiegu (głównie po zamykaniu naczynek na twarzy):

-nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,

-nie wykonywać peelingów i innych zabiegów (zawsze po kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg laserowy),

-nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,

-nie drażnić skóry w okolicy zabiegu.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

-ciąża,

-nowotwory

-aktywna opryszczka,

-świeża opalenizna (również solarium),

-kremy z retinolem, z witaminą A,

-przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,

-duża skłonność do przebarwień,

-przyjmowanie ziół (nagietek),

-stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,

-bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,

-depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,

-peeling,

-aktywne infekcje skórne,

-rozrusznik serca,

-fotodermatozy,

-choroby pęcherzowe skóry,

-świeże zabiegi chirurgiczne.

Cennik
Laserowe Usuwanie naczyń krwionośnych
 
Pojedyncza zmiana 110 zł
Szyja 550-650 zł
Dekolt 700-800 zł
Policzki 450 zł
Broda 350 zł
Czoło 350 zł
Nos 250 zł
Cała twarz 600-800zł
Twarz szyja 950-1100 zł
Twarz szyja dekolt 1600-1900
 

Copyright - Enklawa Institute. All Rights Reserved/ privacy policy.

Zadzwoń teraz