Zabiegi na twarz

Usuwanie makijażu permanentnego / tatuażu

Metoda Rejuvi Tattoo Remover

 

Tattoo Remover to unikalna metoda ekstrakcji tatuażu lub makijażu permanentnego, która została tak zaprojektowana aby całkowicie usunąć tatuaż lub makijaż permanentny. Tattoo Remover to bezpieczna substancja chemiczna, której aplikacja odbywa się w podobnej formie jak wykonanie zabiegu tatuażu lub mikropigmentacji. Jego zadaniem jest absorpcja pigmentu na powierzchnię skóry, skumulowanie go w postać strupa i przeprowadzenie skóry przez proces pełnej regeneracji. Zabieg został dokładnie zbadany, opracowany i sprawdzony przez ponad dziesięć lat. Od ośmiu lat jest stosowany z powodzeniem na całym świecie.

 

Zalety metody:
-Skuteczność na poziomie 92% potwierdzona naukowymi badaniami, wystarczą 2-3 zabiegi do pełnego sukcesu,
-Nie reaguje selektywnie na żaden kolor, co oznacza, że tak samo skutecznie działa na pigment czarny, zielony, czerwień czy niebieski,
-Niższe koszty i mniejszy ból – znacznie tańsza i mniej bolesna od innych bardziej inwazyjnych metod,
-Bardzo niskie ryzyko blizn,
-Równie skuteczna w stosunku do profesjonalnych pigmentów jak i substancji barwiących wykonanych „systemem domowym”,
-Nie ma negatywnego wpływu na melaninę skory i włosów

 

Nowa metoda rejuvi według niektórych specjalistów jest ona o wiele skuteczniejsza niż laser i mniej bolesna. Preparat firmy Rejuvi za pomocą urządzenia jest wprowadzany w górne warstwy naskórka, zmiękcza barwnik i umożliwia zainicjowanie przez układ odpornościowy procesu gojenia. Substancje zawarte w preparacie są absorbowane przez pigmentowane komórki naskórka i wiążą pigment. Barwnik wychodzi stopniowo na powierzchnię skóry wraz z preparatem. Następnie w ciągu 6-8 tygodni na poddanym terapii fragmencie skóry tworzy się strupek, który po pewnym czasie sam odpada, odkrywając w miejscu starego tatuażu zaczerwienioną część skóry. Miejsce po usuniętym tatuażu przez kilka tygodni należy pielęgnować za pomocą specjalnego kremu ochronnego. Długość terapii uzależniona jest od wielkości tatuażu, jednorazowo można wprowadzić preparat na powierzchni 3cm2 skóry. Według większości dermatologów nowa technika jest o wiele bezpieczniejsza, a ryzyko, że na miejscu tatuażu pozostaną blizny, spada do zaledwie 6%. Skuteczność nowej metody usuwania tatuażu jest szacowana na 92%. Jej twórcy podkreślają również, że jest ona bez porównania mniej bolesna, niż usuwanie pigmentu za pomocą promieni lasera. Wykonujemy zabiegi usuwania tatuaży oraz makijażu permanentnego metodą ekstrakcji chemicznej preparatem Rejuvi. Metoda jest bardzo skuteczna w przypadku nienaruszonych tatuaży lub makijażu permanentnego brwi (mniejsza skuteczność przy tatuażach na kostce u nogi lub na powierzchni tłuszczowej). Tatuaż usuwany laserem lub innymi metodami może wywołać zmiany w tkance skóry, zmianę fizyczno-chemicznych właściwości pigmentu i inne komplikacje. Zatem skuteczność zabiegu zależy od aktualnego stanu skóry. Preparat Rejuvi wykazuje brak wybiórczego działania na barwnik – usuwa każdy barwnik. Liczne substancje nieorganiczne (zbliżone chemicznie do pigmentów tatuażu) wykorzystywane są do zmiękczania i pobudzania pigmentów tatuażu. Jest to łagodny i mało obciążający proces chemicznej ekstrakcji, który powoduje minimalne zniszczenie skóry. Metoda ekstrakcji chemicznej tatuaży jest z powodzeniem stosowana przez specjalistów od makijażu permanentnego i tatuażu a także dermatologów w USA i innych krajach Europy.

 

LASER MEDYCZNY Q-SWITCH ND:YAG Pro Medis
DO USUWANIA TATUAŻY

 

Do niedawna decyzja o posiadaniu tatuażu była nieodwracalna. Dziś, dzięki zaawansowanej technologii można usunąć niechcianą ozdobę. Dostępny w Enklawie laser najnowszej generacji Laser Q-switch PRO-MEDIS kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie w efekcie czego cząsteczki barwnika ulegają rozbiciu bez nadmiernego przegrzania tkanek. Dzięki zastosowaniu unikalnych parametrów zabiegi są bardzo skuteczne i charakteryzują się niewielkimi efektami ubocznymi. Jedynym przejściowym efektem pozabiegowym są przebarwienia, które najczęściej ustępują samoistnie.

 

Dzięki laserowi możesz usunąć niechciane tatuaże, nawet ciemne i kolorowe oraz pozbyć się nieudanego makijażu permanentnego.

 

Zabieg laserem Nd:YAG Q – switch jest systemem odpowiadającym najnowszym standardom, zmniejsza ryzyko powstania blizn czy powikłań do minimum.

 

Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem). Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji. Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. w większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. w rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

 

Kiedy zabieg nie jest możliwy?
Rzadko niektóre pigmenty reagują na światło lasera zmianą koloru, lub powodują reakcje alergiczne. Te niekorzystne efekty są zazwyczaj wykluczane w próbie laserowej. Zabieg nie jest wskazany osobom czarnoskórym oraz o bardzo ciemnej karnacji. Przy tatuażach o bardzo dużej powierzchni, np. całe plecy, zabieg jest odradzany.

 

Cennik:

Zabieg usuwania tatuażu brwi  300 zł

Zabieg usuwania tatuażu do 5/5 cm  300 zł

Zabieg usuwania tatuażu do 10/10 cm  550 zł

Większe tatuaże po konsultacji

Copyright - Enklawa Institute. All Rights Reserved/ privacy policy.

Zadzwoń teraz