Zabiegi na ciało

Zabiegi na ciało

ALIDYA to certyfikowany, zarejestrowany, pierwszy na świecie preparat do wstrzyknięć, wykorzystywany do leczenia i profilaktyki cellulitu. Wynalazcą ALIDYA jest prof. dr Pasquale Motolese – twórca znanego już preparatu Aqualyx. Iniekcje z wykorzystaniem ALIDYA wykonywane są podczas zabiegu mezoterapii. To znakomity środek do chelatacji (wyłapywania) szkodliwych jonów żelaza i rozpuszczania toksyn zmagazynowanych w tkankach. Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz i likwidację wolnych rodników. Dzięki odkwaszeniu środowiska istoty międzykomórkowej utrudnia odkładanie się jonów żelaza.

 

Preparat Alidya jest dla Ciebie gdy:

-chcesz skutecznie walczyć z istniejącym cellulitem,
-pragniesz zapobiec powstaniu nieatrakcyjnych deformacji tkanki skórnej,
-dbasz o zachowanie dobrej kondycji skóry na poziomie komórkowym i tkankowym,
-chcesz zmniejszyć skutki stresu, któremu poddawane jest ciało na skutek stosowania
złej diety, prowadzenia niezdrowego stylu życia lub przebywania w środowisku o wysokim stężeniu toksyn.

 

Jak działa Alidya?

 

Ze względu na niepowtarzalny skład Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu.

 

Są to:
-chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn (wg nowej hipotezy Profesora Motolese, żelazo wydostające się z mikrokrążenia jest jedną z ważnych przyczyn zmian w podskórnej tkance tłuszczowej widocznych w postaci cellulitu),
-drenaż osmotyczny macierzy – działanie przeciwobrzękowe i utrata centymetrów w obwodach,
-poprawa krążenia tętniczego – lepiej dotleniona skóra,
-alkalizacja macierzy pozakomórkowej – zakwaszone środowisko macierzy uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe,
-odbudowa protein macierzy pozakomórkowej – fizjologiczna regeneracja tkanek,
-działanie przeciwutleniające – procesy wolnorodnikowe bardzo sprzyjają rozwojowi cellulitu.

 

Jakie okolice ciała poddaje się zabiegowi?

 

Wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem, po wcześniejszej diagnozie lekarskiej. Są to najczęściej m.in. brzuch, uda, pośladki, ramiona.

 

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są pacjenci z cellulitem we wczesnych fazach rozwoju. Zabieg nie ma ograniczeń wiekowych (poza pacjentami niepełnoletnimi, którzy muszą mieć zgodę opiekuna prawnego). Wynika to z faktu, iż cellulit może zacząć rozwijać się we wczesnym okresie życia (okres dojrzewania) lub dopiero później (ciąża, menopauza, w wyniku przyjmowanych leków).

 

Alidya nie jest preparatem odchudzającym, jednak podczas leczenia następuje utrata centymetrów w obwodach (wynika to z działania przeciwobrzękowego).
Jakich efektów można się spodziewać?

 

Użycie ALIDYA poprzez wyłapanie jonów żelaza z macierzy przywraca prawidłowe właściwości błon komórkowych i tym samym zabezpiecza żywotność komórek i sprawność tkanki. W efekcie terapia przywróci skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. U osób, u których dotychczas nie stwierdzono objawów cellulitu, wydatnie poprawia się ochrona tkanek i komórek przed szkodliwym nagromadzeniem się jonów żelaza i zmniejszają się skutki już powstałych uszkodzeń w materiale biologicznym na poziomie cząsteczkowym.

 

Opis zabiegu

 

Zabieg Alidya polega na podaniu preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną. Jest podawany cienką igłą i jest praktycznie bezbolesny. U wrażliwych pacjentów lekarz może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia.

 

Skuteczność

 

Skuteczność zabiegu gwarantuje wykonanie serii od 7 do 12 zabiegów. Zabiegi wykonuje się w odstępach 7-10 dniowych. Po pełnym cyklu zabiegowym możliwe jest wykonanie jednego lub kilku powtórzeń w odstępie 15-30 dni. Zaleca się powtarzanie leczenia raz w roku w celu utrzymania stabilnego rezultatu. Zabieg trwa ok. 30 minut.

 

Przeciwwskazania:

 

-ostre choroby nerek i wątroby,
-cukrzyca,
-choroby tarczycy,
-choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
-stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.

 

Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

 

Bezpieczeństwo

 

Alidya jest jedynym na świecie wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE0373 do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarzy medycyny, posiadających kwalifikacje w zakresie technik iniekcyjnych jak mezoterapia czy intradermoterapia.

 

Bezpośrednio po zabiegu

 

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Przez dwanaście godzin po zabiegu nie należy stosować kosmetyków w miejscu iniekcji (z wyjątkiem gdy lekarz nie zaleci inaczej) oraz unikać bezpośrednich źródeł ciepła (np. ekspozycja na słońce, promieniowanie UVA i UVB, ciepło odbite pochodzące z kominków, sauna itp.). Zalecane jest stosowanie metod wspomagających leczenie jak m.in.: karboksyterapia, masaż limfatyczny, radiofrekwencja (RF), ultradźwięki, suplementacja, aktywność fizyczna.

 

1 ampułka 400 zł

Copyright - Enklawa Institute. All Rights Reserved/ privacy policy.

Zadzwoń teraz