Zabiegi na ciało

Masaż

Relaksacyjny masaż kamieniami

Masaż relaksacyjny kamieniami gorącymi i zimnymi- wywodzi się z Dalekiego Wschodu i był stosowany już w starożytności. Specjaliści twierdzą, że ta technika jest starsza niż akupunktura. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Są w nim rozmieszczone ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Każdy znajduje się w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących hormony potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu) i stymuluje jego działanie. Dawni medycy chińscy i hinduscy opracowywali szczegółowe mapy rozmieszczenia punktów energetycznych i łączących je kanałów zwanych meridianami. Od stuleci korzystają z nich specjaliści od akupunktury.

Także podczas masażu kamienie układa się na ciele zgodnie z tymi mapami i przesuwa wzdłuż meridianów, co pozwala usprawnić przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm. Jeżeli w którejś z czakr zablokuje się energia, zaczynamy chorować, a życie emocjonalne ulega istotnemu rozchwianiu. Pojawiają się nie tylko kłopoty z pamięcią czy koncentracją uwagi, ale także poważne choroby.

Podczas masażu wykorzystujemy bazalt (kamienie czarne) i marmur (białe). Kamieni bazaltowych jest 54. Mają owalny kształt oraz ciemnoszarą lub czarną barwę. Wydobywa się je z dna oceanów, gdzie zostały wyszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka. Aby utrzymywały swą naturalną, pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub soli morskiej. W ten sposób oczyszcza się je także ze złej energii, którą odebrały z naszego organizmu. Doskonale nadają się do terapii, ponieważ rozgrzane do temperatury około 50C, długo trzymają ciepło. Pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu i dotlenieniu skóry. Marmur jest znany z naturalnych właściwości chłodzących. Dla zwiększenia mocy kamienie dodatkowo schładza się w lodzie.
 Kamieniami masujemy całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu. Ciepło, które płynie z kamieni, rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna szybciej krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra jest dobrze dotleniona, robi się bardziej elastyczna. Zimne kamienie przydają się przy kontuzjach, drobnych uszkodzeniach spowodowanych zbyt intensywnym treningiem.

 

Cena 170 zł 1,5 h

 

Relaksujący masaż twarzy

Masaż twarzy, szyi i dekoltu w połączeniu z masażem głowy  jest zabiegiem głęboko relaksującym, łagodzącym napięcia fizyczne i psychiczne. Łączy techniki Shiatsu z elementami drenażu limfatycznego.Głównym celem masażu jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie prawidłowej elastyczności. Podczas zabiegu masuje się twarz, szyję, ramiona oraz barki.

Masaż twarzy uelastycznia naskórek, pobudza ukrwienie, zmniejsza skłonność do opuchlizn, spłyca drobne zmarszczki, liftinguje. Masaż głowy jest zabiegiem, którego pośrednim efektem jest lepsze zaopatrywanie cebulek włosów w substancje odżywcze i tlen.
Masaż wykonujemy na naturalnych olejach bez dodatku oleju mineralnego.
Do masażu wykorzystujemy odpowiednie olejki aromaterapeutyczne Dermalogica dla Twoich potrzeb:
-olejek oczyszczający Dermalogica
-olejek łagodzący Dermalogica
-olejek anty aging  Dermalogica

 

Cena 120 zł 30 min

Copyright - Enklawa Institute. All Rights Reserved/ privacy policy.

Zadzwoń teraz