Przedłużone i zagęszczone rzęsy to sposób na prawdziwie magnetyzujące i głębokie spojrzenie. Stylistka rzęs wystylizuje rzęsy tak, by optycznie powiększyć oko oraz wydłużyć jego kąciki. Dzięki takiemu zabiegowi, oprócz wizualnych korzyści, zaoszczędzisz czas na makijaż i codzienną pielęgnację rzęs.

 

Przedłużanie rzęs metodą 1: 1 – na czym polega?

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na rzęsach. Polega on na doklejaniu rzęs syntetycznych, do rzęs naturalnych. Metoda ta pozwala zagęścić, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych pacjentki. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, otworzyć optycznie oko, wydłużyć kąciki oczu. Technika 1:1 jest najbardziej naturalną metodą podkreślania rzęs z obecnie dostępnych na rynku.

 

 

Przedłużanie rzęs metodą objętościową – co to znaczy?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą objętościową to nic innego jak dodanie rzęsom objętości za pomocą ich kilkukrotnego pomnożenia. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka wersji metod objętościowych – ich dobór uzależniony jest od oczekiwań i preferencji klientek. Efekt może być delikatny i naturalny lub być wyrazisty a nawet teatralny.

Przedłużanie rzęs 2 do 1 (rzęsy 2:1), 3 do 1 (rzęsy 3:1) czy 4 do 1 (rzęsy 4:1) polega na doklejaniu do naturalnej rzęsy odpowiednio dwóch, trzech lub czterech rzęs syntetycznych. Są one wykonane z wyjątkowo lekkiego tworzywa (rzęsy jedwabne, z futra norek syberyjskich lub syntetyczne), które nie obciąża i nie niszczy rzęs naturalnych.

Rzęsy dopasowuje się do kształtu oka klientki, by utrzymać maksymalnie naturalny i piękny efekt. Im więcej doklejonych rzęs, tym bardziej wyraziste i głębokie spojrzenie.

Jak wygląda zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs nie należy do wyjątkowo skomplikowanych. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs oraz powieki. Następnie specjalną taśmą oraz płatkami żelowymi zabezpiecza się dolne rzęsy, aby nie sklejały się z górnymi. Do każdej naturalnej rzęsy, doklejana jest sztuczna. Zabieg kończy rozczesanie rzęs i usunięcie taśmy z rzęs dolnych.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Aby jak najdłużej cieszyć się efektem zabiegu przez dwie kolejne należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Najważniejszą z nich jest unikanie dużej wilgoci, pary wodnej, ciepła suszarki lub wystawiania rzęs na działanie strumieni wody (np. pod prysznicem). Może to osłabić działanie kleju i sprzyjać szybszemu odpadaniu rzęs.

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Nie trzeba bać się pielęgnacji sztucznych rzęs. Mycie twarzy, demakijaż są jak najbardziej wskazane. Do demakijażu oczu używaj bardzo delikatnych płynów bez tłuszczu. Nie należy przejmować się malowaniem rzęs. Przedłużone rzęsy są na tyle wystylizowane i ciemne, że nie trzeba używać tuszu.

Jak często należy powtarzać zabieg i uzupełniać rzęsy?

Powtarzalność zabiegu związana jest z naturalnym cyklem wypadania rzęs. Naturalne rzęsy wypadają, a w ich miejsce rosną nowe, dlatego dla podtrzymania efektu należy systematycznie poddawać się zabiegowi ich uzupełniania. Najlepiej uzupełniać rzęsy co 3 – 4 tygodnie.

Jak długo trwa zabieg stylizacji rzęs?

Proces przedłużania rzęs trwa od 1,5 do 2 godzin.

Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?

Wszelkie stany zapalne oczu i okolic oczu oraz zapalenia wirusowe, jaska i zaćma wykluczają przeprowadzenie zabiegu.

 

Medycyna estetyczna

Enklawa

Więcej...

Endermologie LPG Alliance

Enklawa

Więcej...

Laseroterapia

Enklawa

Więcej...

Kosmetologia

Enklawa

Więcej...

Zabiegi na

twarz

Enklawa

Więcej...

Makijaż

Permanentny

Enklawa

Więcej...

Upiększanie

Enklawa

Więcej...

Copyright - Enklawa Institute Szczecin. All Rights Reserved/ privacy policy.

Zadzwoń teraz